Chcesz jako pierwszy otrzymywać  informacje o promocjach, artykułach i nowych produktach?

Chcesz jako pierwszy otrzymywać  informacje

o promocjach, artykułach i nowych produktach?

Zapisz się na Newsletter

Poznaj nas bliżej w Social Media

Poznaj nas bliżej

w Social Media

Kontakt:

Mobile: +48 509 920 178

e-mail: biuro@grupafocus.pl

Lublin:  Motycz- Józefin 5,

21-008 Tomaszowice

tel. 22 378 37 07

W-wa:  ul. Konstruktorska 7/13,

02-673 Warszawa

tel. 22 378 37 07

Grupa Focus 2023

20 maja 2020

Każdy dobry manager lub dyrektor dużej firmy wie, że zgrany zespół pracowników to prawdziwy skarb, dzięki któremu jesteśmy w stanie osiągnąć doskonałe wyniki finansowe. Jak jednak sprawić, by grupa obcych sobie ludzi działała do przysłowiowej “jednej bramki”? W obecnych czasach mamy do dyspozycji tzw. imprezy team buildingowe oraz integracyjne. Czym się one tak naprawdę różnią i co powinniśmy wybrać, by osiągnąć zamierzone efekty?

 

Najważniejsza jest synergia

 

2 + 2 < 4 - tak właśnie opisuje się w naukowych publikacjach z dziedziny psychologii efekt synergii. To równanie można przełożyć na język biznesu w następujący sposób: jeśli połączymy wiedzę i umiejętności poszczególnych pracowników w całość, to uzyskamy znacznie lepsze rezultaty niż w przypadku działania w pojedynkę każdego członka zespołu. A zatem dodatnia synergia przynosi wymierne korzyści dla firmy. Taki efekt można uzyskać poprzez różnorodne działania integracyjne oraz szkolenia team builingowe.

 

Team building vs integracja

 

Różnica między tymi dwoma pojęciami ukrywa się już w nazwie. Integracja ma jeden podstawowy cel: utworzenie więzi między pracownikami. Dzięki różnorodnym eventom i imprezom tego typu ludzie z jednej firmy mogą się poznać nie tylko na gruncie zawodowym, ale i prywatnym. Takie działanie poprawiają atmosferę i zwiększają przywiązanie do miejsca pracy. Z kolei szkolenia team building - oprócz integracji - mają za zadanie poprawić określone kompetencje zawodowe. Na takich imprezach liczy się nie tylko dobra zabawa, ale i praca nad nie do końca “grającymi” aspektami w zespole. W ich trakcie można nauczyć się skutecznego radzenia z problemami, podszkolić się z kompromisowego rozwiązywania sytuacji konfliktowych czy skupić się na rozwoju umiejętności interpersonalnych.

 

Co wybrać?

 

Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jaki cel nam przyświeca. Jeśli pragniemy poprawić relacje między współpracownikami i stworzyć silny zespół, to lepsze będą wyjazdy stricte integracyjne. W sytuacji, gdy zależy nam nie tylko na budowie więzi, ale także na poprawie wydajności i zwiększeniu kompetencji zawodowych podwładnych, wybierzmy warsztaty team building. Niezależnie od tego, na jaką imprezę ostatecznie się zdecydujemy, pamiętajmy, że organizacja tego typu wydarzeń jest bardzo wymagająca, warto zatem zlecieć jej przygotowanie profesjonalnym agencjom eventowym.

 

Czym różni się team building od integracji?